Każdy elegancki mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie odpowiedni strój, dzięki któremu będzie dobrze prezentował się na rozmaitych oficjalnych okazjach. Sprawdźmy, co będzie dobre zarówno na wydarzenia rodzinne, jak i zawodowe.

Oczywiście, istnieje wiele dodatków, które mogą być istotne dla wyglądu mężczyzny. My jednak skupimy się na najważniejszym, tj. opiszemy buty męskie, koszule, garnitury i ważniejsze akcesoria.

Dobrze skrojony garnitur i koszule

Garnitur powinien być możliwe jak najbardziej elegancki, najlepiej w głębokich odcieniach granatu czy szarości – wówczas marynarka będzie też pasowała do dżinsów na mniej oficjalne okazje. Do tego należy dobrać skórzany pasek w kolorze butów oraz wybór koszul: białej, w intensywnym kolorze oraz pastelowej, zarówno z długim, jak i krótkim rękawem.

Buty męskie i skarpety

Istotne są również buty męskie – powinny dobrze leżeć na nodze, ale pasować zarówno na oficjalne, jak i półoficjalne przyjęcia. Zawsze należy nosić do nich długie skarpety w stonowanej barwie – tak, aby podczas siedzenia nie było widać gołej łydki.

Wybór krawatów i… much Oczywiście, wybór krawatów należy dopasować do posiadanych koszul oraz własnych preferencji. Dobrze jest jednak mieć również muchę na specjalne okazje. Buty męskie kupisz w wielu sklepach internetowych, np.: https://www.obuwie-lizuraj.pl/pol_m_Buty-meskie-149.html