Chyba prawie każda kobieta lubi torebki. Większość mężczyzn śmieje się, że w szafie ukochanej znajdują się torebki w ilościach hurtowych. Nie ma się co śmiać, kobieta musi mieć dopasowaną torebkę do stroju i sytuacji. Czy wyobrażacie sobie kobietę, która idzie na fitness w atłasowej torebce, czy do wizytowej sukienki wybiera wielkich rozmiarów torebkę miejską. Nie pasuje, w żadnym wypadku kobieta nie może sobie pozwolić na taki nietakt stylowy.

Dlatego też kobieta musi mieć w swojej garderobie przynajmniej parę sztuk torebek. Parę, albo paręnaście -  dla kobiety nigdy nie za dużo. Torebki damskie mogą dzielić się na rodzaje - aktówki, teczki, kopertówki, torebki wieczorowe, duże worki, listonoszki, kuferki, oraz podróżne. Ale to nie wszystko - każda torebka ma inny kolor, rozmiar, materiał, ozdobienia. Jedne są na uszach do trzymania, inne do zawieszenia na ramie. Mężczyźnie zaczyna się wydawać, że dana torebka już istnieje w kobiecej garderobie, a tymczasem stara ma inne zapięcie i inny odcień, który jeszcze lepiej komponuje się z letnią sukienką.

Torebek nigdy nie za dużo -  moda także napędza popyta na coraz to inne torebki damskie. Modne sowy, koty, filcowe materiały, marynarskie worki, folkowe motywy to jedne z wielu modnych trendów.

Ceny torebek damskich czasem potrafią przyprawić o zawrót głowy, dlatego wybierajmy rozsądnie, by nie dać się zwariować i nie stracić jednak całej pensji.