Biustonosz usztywniany jest często utożsamiany z modelami stworzonymi pod kątem mniejszego biustu. Czy słusznie? Niekiedy wynika to z mylenia go z modelami typu push-up, czyli z wbudowanymi lub wyjmowanymi wkładkami. Innym razem to uszeregowanie wiąże się z błędnym przekonaniem, że usztywniana miseczka jeszcze powiększa, więc panie o średnim i dużym biuście omijają ja szerokim łukiem. Przeczytaj ten krótki poradnik i przekonaj się sama czy jest to model dla Ciebie.

Cechy biustonosza usztywnianego

Podstawowym kryterium doboru biustonosza, poza oczywistym kryterium rozmiarowym, jest jego konstrukcja związana z celem przeznaczenia. Biustonosze możemy podzielić na modele do dekoltów, na co dzień, bez ramiączek, do karmienia czy do spania. Konstrukcja i rodzaj biustonosza wpływają na rodzaj użytych materiałów, w tym również na usztywnienie lub jego brak. Dlatego niektóre rodzaje biustonoszy znacznie częściej występują w wersji usztywnianej niż miękkiej. Biustonosz usztywniany ma miseczki wykonane z bardziej lub mniej sztywnego materiału, najczęściej pewnego rodzaju pianki. Dlatego świetnie sprawdza się jako model pod dopasowane bluzki. Niewidoczny pod bluzkami nadaje piersiom zaokrąglony kształt. Usztywniany biustonosz zapewnia także często wielu kobietom poczucie lepszego podtrzymania biustu, choć decydująca jest tu konstrukcja, a nie sama struktura materiału miseczki.

Biustonosz usztywniany tylko dla mniejszych biustów? Obalamy mitCzy biustonosz usztywniany powiększa biust?

Jednym z pokutujących mitów jest opinia, że biustonosze usztywniane powiększają piersi, dlatego kobiety obdarzone większym biustem ich unikają. Usztywniany biustonosz ma miseczkę wykonaną z cienkiej pianki. Jej grubość to mniej niż 0,5 cm, dlatego nie można tu mówić o powiększeniu biustu z powodu usztywnienia. Jednak faktem jest, że biust w modelach usztywnianych jest bardziej wyeksponowany. Wobec tego jak to jest naprawdę? Otóż, konstrukcje wielu staników usztywnianych są tworzone z myślą o większym zebraniu i podniesieniu biustu. Dlatego tego typu modele świetnie sprawdzają się do sukienek i wszelakich dekoltów. Wysoko uniesiony biust sprawia, że talia wyda się węższa, a sylwetka szczuplejsza.
Dobrze dobrany biustonosz usztywniany sprawdzi się nie tylko na mniejszych, ale i większych biustach. W odpowiednim kolorze i fasonie może być całkowicie niewidoczny, nawet pod najbardziej obcisłymi ubraniami. Może też przyczynić się do fantastycznego dekoltu, zapewniając jednocześnie dobre podtrzymanie. W swojej szufladzie warto mieć więcej niż jeden rodzaj biustonoszy, aby zawsze mieć pod ręką coś na każdą okazję.