Rzadko kiedy zastanawiamy się, czy kupowane przez nas buty produkowane są jedynie w standardowych rozmiarach, czy producenci posiadają także w swojej ofercie obuwie dla osób o niecodziennych stopach. Jeśli jednak cierpimy na schorzenia powodujące zwiększoną szerokość stopy, to takie kryterium wyboru staje się niesłychanie istotne.

Jak dobrze zmierzyć tęgość buta?

Tęgość buta, często mylona z szerokością, powinna być dostosowana do naszej stopy. Aby dokładnie dobrać idealny kształt obuwia, należy zmierzyć kilka ważnych parametrów. Począwszy od najszerszej części naszej stopy: prowadzimy pomiar od zewnętrznej krawędzi u podstawy palców, aż do wewnętrznej. Wynik daje nam informację, jaką szerokość obuwia powinniśmy wybrać. Kolejnym elementem jest wysokość podbicia, która określi odpowiedni fason butów, dopasowanych do naszej stopy. Ostatnim kryterium jest klasyczny rozmiar stopy, czyli jej długość. Przyjmuje się, że typowe tęgości buta to E, F, G, (gdzie E to dosyć wąska stopa, a symbol G to jej przeciwieństwo), jednak nie ma na rynku obuwniczym ujednoliconych przepisów regulujących te wymiary. Buty tęgość H, to ogólnie rzecz biorąc rodzaj obuwia, skierowany do osób posiadających szeroką stopę o wysokim podbiciu.

Dobre dla stopy

buty tęgość h

Skóra, (szczególnie naturalna), jest materiałem obuwniczym, który wyjątkowo dobrze sprawdza się przy prawidłowym dopasowaniu butów. Dzięki jego wytrzymałości i elastyczności łatwo określić jaką tęgość buta potrzebują nasze stopy. Oddychające i antybakteryjne właściwości skóry sprawiają, że komfort noszenia takich butów znacznie wzrasta, a odpowiedni fason zapewnia ochronę przed urazami i otarciami. Buty tęgość H, są również idealne dla tych, którzy posiadają schorzenia typu haluks lub deformacje utrudniające zakup obuwia w tradycyjnym rozmiarze.

Gdzie kupić?

Nie każdy sklep posiada w swojej ofercie obuwie o niestandardowym wymiarze. Buty tęgość h, najczęściej kupowane są online, ze względu na szeroki wybór rozmiarów i fasonów, tworzące oryginalny look, z niemalże każdą modną stylizacją. Dzięki wyjątkowo łatwemu dostępowi do stron www polskich, jak i zagranicznych salonów obuwniczych, współczesny klient może wnikliwie przeanalizować rynek obuwniczy, wybierając idealne buty, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Buty tęgość h, są nieodłącznym elementem poprawnie dobranego stroju, który nie tylko pięknie prezentuje się jako komplet dobrze wybranych części garderoby, ale także poprawia sylwetkę, zapewnia zdrowy rozwój i koryguje ewentualne mankamenty naszego ciała.