Zima zbliża się wielkimi krokami. Warto więc już teraz rozpocząć przygotowania do sezonu zimowego odpowiednio zaopatrzyć swoją szafę w niezbędne do przetrwania modne zimowe dodatki. Poniżej przedstawiamy Państwu listę dodatków tj. Kominy męskie, szaliki, czapki oraz nauszniki, które pozwolą nie zmarznąć w chłodne zimowe dni.

Komin

W ostatnich latach niezwykle popularne stały się kominy męskie. Mężczyźni często wybierają właśnie ten dodatek zamiast standardowych szalików. Głównym powodem tego wyboru jest jego nieskomplikowana budowa. Kominy męskie przypominają połączony szal, dzięki czemu nie zwisają, nie plączą się pod nogami, a także znika problem z odpowiednim, modnym wiązaniem. Szal kominowy bez najmniejszego problemu założymy w ciągu niespełna dwóch sekund! Te właśnie powody sprawiły, że kominy męskie zyskały tak wielką popularność! kominy męskie

Szal

Coś dla fanów klasyki, długie lub krótkie, szerokie bądź wąskie, z frędzlami czy bez-multum możliwości sprawia, że szaliki męskie można dopasować praktycznie do każdego stroju, jak i każdej okazji. Świetnie chronią przed chłodem, pozwalają na osłonięcie nie tylko szyi, ale również i całej twarzy. Kłopotliwego dla wielu mężczyzn modnego wiązania szalików można łatwo się nauczyć. Wystarczy trochę chęci! Najprostszym sposobem odpowiedniego zawiązania szalika jest tak zwana metoda paryska. Aby związać szalik tym sposobem wystarczy złożony na pół materiał założyć na szyję i przełożyć jedną z końcówek, przez powstałą w wyniku złożenia szalika pętelkę.

Czapka

Według badań właśnie przez głowę ucieka ponad 70% ciepła naszego organizmu. Tak wielka liczba powinna być wystarczającym powodem do przekonania wszystkich osób, aby wychodząc z domu w chłodne zimowe dni założyli czapkę. Producenci czapek przygotowali dla nas niewyobrażalnie wielką ofertę najróżniejszych wzorów i fasonów. Idealna na zimę czapka powinna zakrywać nie tylko głowę, ale i czoło oraz uszy. Właśnie nieodpowiednie zakrycie tych miejsc może w szybki sposób doprowadzić nas do zapalenia ucha bądź zatok. Dlatego też w ochronie swojego zdrowia warto nosić czapkę!

Nauszniki

Popularne jeszcze kilka lat temu, dziś już coraz rzadziej spotykane na ulicach nauszniki stanowią doskonałą ochronę uszu przed chłodnym wiatrem. Nauszniki są doskonałym wyborem, dla wszystkich tych, którzy nie noszą czapek, ponieważ twierdzą, że po zdjęciu jej ich fryzura jest zniszczona. Zimowe dodatki do ubrań niekoniecznie powinny ładnie wyglądać w połączeniu z płaszczem bądź kurtką, ich głównym zadaniem jest utrzymanie ciepła naszego ciała, dzięki czemu nie spędzimy pięknych zimowych dni na walce z katarem czy przeziębieniem.