Metal i guma – to jedne z najpopularniejszych i najbardziej trwałych materiałów wykorzystywanych w branży zegarków. Oto kilka ważnych czynników do rozważenia przy wyborze zegarka - jeśli macie dylemat, czy kupić zegarek na metalowej bransoletce czy gumowym pasku, przeczytajcie porady poniżej.

Bransoletki metalowe

Metalowe bransolety występują w naprawdę różnych stylach - co istotne, ich waga zmienia się w zależności od ilości i rodzaju metalu - tytan, na przykład jest znacznie lżejszy od stali. Bransoletki są zazwyczaj droższe niż paski gumowe do zegarków ze względu na ich metalową kompozycję i ich trwałość - mogą one służyć nam przez całe "życie" zegarka, jeśli są odpowiednio utrzymane.

Zalety i wady metalowych bransoletek

Bransolety ze stali nierdzewnej są bardzo trwałe i sprawdzą się dobrze we wszystkich warunkach pogodowych. Są jednak na ogół cięższe niż te gumowe, a czasami trudniej jest je usunąć i zdjąć, ponieważ ich konstrukcja zapewnia mniej miejsca na manewrowanie.

Paski gumowe do zegarków

Taka opcja jest idealna do wszystkich rodzajów zegarków i stylu życia. Choć nie jest to nowa koncepcja, popularność gumowych pasków zegarów we współczesnym świecPaski gumowe do zegarkówie naprawdę rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych - zamontowanie gumowego paska na ładnym zegarku było kiedyś uważane za kiczowate, ale dziś największe marki dopasowują paski gumowe do zegarków do wszystkich typów. Czarny nadal jest najbardziej popularnym kolorem, ale jaskrawe i modne opcje są coraz bardziej dostępne - wchodząc na https://paskidozegarkow.net/tra-zun-1194695457-Tworzywo.html można się o tym bardzo szybko przekonać. Dwa podstawowe typy gumy używane do pasów zegarkowych to kauczuk naturalny (kauczuk) i silikon - istnieją jednak również inne polimery. Podobnie jak stal, kauczuk jest trudniejszy do dostosowania niż skóra, a zatem nie jest tak powszechnie dostępny u niezależnych rzemieślników.

Zalety i wady gumowych pasków zegarkowych

Pasek gumowy odpycha wodę, co czyni go praktycznymi wyborem podczas użytkowania w wodzie i gorącym i wilgotnym klimacie. Kauczuk jest trwały i odporny na plamy. Kauczuk wysokiej jakości będzie trwać w dobrej kondycji długo, jeśli będzie odpowiednio utrzymany. Niestety, guma nie jest materiałem zbyt oddychającym i tanio wykonane polimery mogą być kruche.

Zmiana pasów zegarkowych nie jest tak łatwa jak wymiana baterii. Otwarcie zegarka może uszkodzić części, unieważnić gwarancję i negatywnie wpłynąć na działanie zegarka. W celu wymiany paska zawsze lepiej oddaj zegarek do profesjonalnego zegarmistrza – gdyż tam może to być wykonane w fachowy sposób bez wydawania wielkiej gotówki.