Mówi się, że to kobiety najwięcej czasu spędzają nad wyborem strojów w sklepach. A to wszystko za sprawą ogromnego wyboru, który markowe sklepy im oferują. Jednak, że nic bardziej mylnego. Również mężczyźni zwracają szczególną uwagę na ubiór. Jest to związane z wszechobecnym przekonaniem, że kobiety w pierwszej kolejności właśnie na strój zwracają najwięcej uwagi, ale oczywiście również z tym, że mężczyźni po prostu lubią czuć się dobrze w tym co akurat mają na sobie. Kiedy za oknem jest pochmurna pogoda i temperatura nie rozpieszcza, zarówno mężczyźni, jak i kobiety nakładają na siebie odzienie wierzchnie, do którego należy między innymi kurtka męska pikowana.

Duży wybór na rynku

kurtka męska pikowana

Na rynku jest dostępnych bardzo dużo różnego rodzaju kurtek, ale najczęściej właśnie spotykana jest pikowana. Producenci oferują kurtki w różnych kolorach. Zależne jest to bowiem od koloru jaki preferują klienci, ale również od stroju, z jakim chcą ją skomponować. I tak dostępne są odcienie czerwonego, czarnego, zielonego, niebieskiego, brązowego – jednym słowem: wszystkich kolorów tęczy.

Kurtka pikowana, to taka, która…

Sama męska pikowana kurtka to nic innego niż kurtka typu bomber jacket, której pikowanie rozmieszczone jest na całej długości w romby, które od już kilku sezonów nie wychodzą z mody. Często zapisana jest na zamek błyskawiczny. Klienci zwracają także uwagę na to, czy kurtka jest ocieplana od środka – jeżeli kupują ją na sezon jesienno-zimowy. W przypadku sezonu cieplejszego nie ma to większego znaczenia. Mężczyźni gustują także w kołnierzach typu stójka, do którego można dopiąć kołnierzyk z futra. Dodaje to klasy i elegancji, pomimo, że sama męska kurtka pikowana jest raczej strojem sportowym. Uroku danemu strojowi dodają także ozdobne naszywki, na które decyduje się coraz więcej producentów. Dodatkowo również wiele kurtek posiada ściągacze zarówno na dole, jak i na rękawach. Mają one przede wszystkim zastosowanie ochronne, które utrzymuje ciepło wewnątrz. Atutem ściągaczy jest również to, że dzięki nim kurtka idealnie podkreśla sylwetkę i zawsze dobrze leży na mężczyźnie. Bardzo ważnym jest również, aby kurtka miała dużą ilość kieszeni. Najczęściej spotykane są dwie kieszenie zewnętrzne, które mają możliwość zapinania na zamek oraz kilka mniejszych wewnętrznych na guzik bądź rzepy.

Dobra jakość materiałów

Oczywiście najważniejszą cechą, którą bierze się pod uwagę podczas zakupu kurtki pikowanej męskiej jest to, z jakiego materiału jest wykonana. Często bowiem po zakupie i kilku miesiącach użytkowania, kurtka nie nadaje się do noszenia i jesteśmy zmuszeni ją wyrzucić. Dlatego podczas zakupów warto zwracać uwagę na to czy jest wykonana z poliestru i domieszki bawełny, czy też nie.