W obecnych czasach mężczyźni coraz większą wagę przywiązują do ubioru. Idąc ulicami dużych miast, często można spotkać stylowo wyglądających panów z idealnie zestawionymi elementami garderoby. Jest to pozytywnym zjawiskiem, ponieważ mężczyźni zaczęli bardziej dbać o siebie. Współcześnie zaczynają bawić się modą, chcąc dorównać kobietom, coraz częściej tworzą własne stylizacje, podpatrując ubiory znanych osób. Są także panowie, którzy chcieliby być modni, ale kompletnie nie wiedzą jak się do tego zabrać. Wystarczy jednak poznać kilka wskazówek i bez problemu łatwo dobierzemy nawet spodnie dla puszystych osób.

Dobierz odpowiedni fason

Spodnie dla puszystychCzęstym błędem popełnianym przez mężczyzn, którzy chcą ubierać się na czasie, jest dobranie nieodpowiedniego fasonu do ich postury. Dużym problemem jest dobranie spodni dla puszystych panów. Szczupli, niewysocy mężczyźni mają duże możliwości, ponieważ większość fasonów spodni będzie leżała na nich idealnie. Tacy panowie wybierają najczęściej spodnie typu Skinny opinające nogi na całej długości od ud aż po kostki. Panowie o średniej budowie ciała dobrze będą wyglądali w jeansach o kroju Tappered, które w udach są luźniejsze, a nogawki lekko zwężają się ku dołowi. Podobnym modelem są spodnie typu chino wykonane z materiału, będą wyglądały dobrze na większości sylwetek. Mężczyźni o potężnych gabarytach, nie mają zbyt dużego wyboru krojów, spodnie dla puszystych to kwestia problemowa. Mało fasonów oferowanych przez sieciówki pasuje na takich panów. Jednym z modeli, które nie zawiodą, będą jeansy lub spodnie materiałowe o fasonie regular posiadające prostą nogawkę na całej długości. Panowie posiadający nieco ciała powinni szukać specjalnej linii spodni dla puszystych będących powiększoną wersją spodni typu regular o nazwie loose.

Znajdź swój rozmiar

Gdy znajdziemy idealny fason spodni, pozostaje jeszcze kwestia dobrania odpowiedniego rozmiaru. Nie zawsze pani ekspedientka będzie mogła służyć nam radą, dlatego powinniśmy wiedzieć, kiedy spodnie są na nas dobre. Przede wszystkim po zapięciu guzików powinny przylegać do ciała, ale nie uwierać. Wielkość powinna być tak dobrana, by spodnie nie spadały, gdy są ubrane bez paska. Zwróćmy także uwagę na długość spodni, ponieważ nie wszyscy panowie wiedzą, że spodnie posiadają także różne długości. Nie można wybierać za długich, żeby nie marszczyły się w łydkach, co wygląda nieatrakcyjnie. W szczególności mężczyźni kupujący spodnie dla puszystych powinni zwrócić uwagę na długość nogawek, gdyż za długie skracają optycznie nogi i deformują sylwetkę.