Jogger pantsy, bardziej znane jako joggery to rodzaj szalenie wygodnych spodni, których cechą charakterystyczną jest nogawka zakończona gumką. Doskonale współgrają ze sneakersami oraz sportowym ubiorem. Lansowane przez gwiazdy i celebrytów. Nic zatem dziwnego, że ich popularność z roku na rok jest coraz większa i póki co nic nie wskazuje na to, że ich zakup miałby być nabytkiem na jeden sezon…

Gdy na rynek wkroczyły joggery, z założenia miały to być wygodne spodnie do biegania. A zatem, nie mogły być zbyt obcisłe, gdyż powodowałyby ogromny dyskomfort. Szeroka, miękka guma w pasie oraz specjalny sznurek miały utrzymywać je na miejscu, zaś naturalny materiał zapewnić skórze odpowiednią cyrkulację powietrza. Współcześnie jednak, jogger pantsy to nie tylko spodnie do biegania. To obowiązkowy element wielu stylizacji, będących połączeniem rozmaitych kolorów i materiałów.

joggeryWielu osobom wydaje się, że joggery to idealny krój spodni do noszenia tylko na co dzień. Jest to mylne przekonanie, ponieważ projektanci szyją je w wielu odmianach, przez co zyskują modny i zarazem uniwersalny charakter. Wszystko to sprawia, że idealnie pasują zarówno do biegania, jak również na wyjście do pracy (o ile pracodawca nie wymaga od nas formalnego ubioru) czy spotkanie ze znajomymi. Co ciekawe, gdyby w sposób odpowiedni dobrać pozostałe części garderoby, równie świetnie można byłoby w nich wyglądać na oficjalnym przyjęciu, gdyż dużą popularnością cieszą się również ekskluzywne, jedwabne modele. W przypadku kobiecych stylizacji godnym podkreślenia jest fakt, że świetnie eksponują buty, które jak wiadomo – stanowią istotny element damskiej garderoby.

Rodzi się jednak pytanie, z czym najlepiej komponować joggery? Z pewnością pierwsze, co nam się nasuwa w tej kwestii to połączenie sportowej bluzy, adidasów lub sneakersów. To oczywiście jeden z dostępnych wariantów. Nie mniej jednak – nie ostatni. Równie ciekawym zestawieniem może być kurtka typu bomber czy klasyczna ramoneska i dopasowany top. Uzupełnieniem całości powinny być buty na obcasie. Jeszcze innym rozwiązaniem może być luźna, wzorzysta tunika, która również doskonale komponuje się z joggerami, nadając całej stylizacji bardziej wyrazistego efektu.