Krótkie spodenki damskie jeszcze do niedawna uchodziły za strój typowo letni. Jednak moda z każdym rokiem coraz bardziej stara się przełamywać stereotypy. Ubrania, które dotąd nosiłyśmy tylko w upały, możemy z powodzeniem odpowiednio dopasować, dobierając do nich pozostałe elementy, tak, by nosić je również zimą. Daje to ten plus, że podział na szafę wiosenno-letnią i jesienno-zimową, stracił aktualność i tym samym odwieczny problem ‘nie mam się w co ubrać’, jest już tylko utrapieniem dla osób całkiem pozbawionych wyobraźni.

W jaki sposób nosić spodenki jesienią i zimą?

Krótkie spodenki damskie

Trend ten najbardziej widoczny jest w przypadku krótkich spodenek, czy też szortów. Zimą czy jesienią bardzo modnie będą wyglądać z grubszymi, wzorzystymi rajstopami i na przykład sznurowanymi botkami, co jest bardzo klasycznym zestawieniem. Taki strój idealnie eksponuje nogi, wydłuża je, wysmukla (jeśli dobierzemy ciemniejsze rajstopy), i sprawia, że wyglądamy na osoby, które z modą są doskonale obeznane. Poza tym raz zakupione szorty możemy nosić zarówno zimą jak i latem, choć lepiej jeśli te przeznaczone na zimę są wykonane z nieco grubszego materiału.

Po jakie krótkie spodenki sięgnąć latem?

Nie ma chyba części garderoby, która bardziej eksponowałaby nogi, niż krótkie spodenki damskie. Odpowiednio dobrane mogą je wyszczuplić i wydłużyć. Jeżeli założymy do nich buty w cielistym kolorze to automatycznie nasze nogi wydłużą się optycznie o kilka – kilkanaście cennych centymetrów. A jakie konkretnie spodenki będą modne w tym sezonie? Przede wszystkim różne wzory, kwiaty, abstrakcje i nie tylko. Dodają one smaczku prostym stylizacjom i podkreślają urodę naszych nóg. Nie musimy także bać się różnych faktur i struktur, w spodenkach z wytłoczeniami czy kontrafałdami na pewno będziemy modne i eleganckie. Kupując spodenki warto potraktować je jako pełnowartościową część garderoby, a nie coś, co będzie noszone tylko do luźnych, wakacyjnych stylizacji. To zagwarantuje nam, że wybierzemy coś rzeczywiście modnego i eleganckiego, zwracającego uwagę i dodającego nogom smukłości i powabu.