Popularność zabiegów medycyny estetycznej, zwłaszcza zabiegów mało inwazyjnych rośnie z każdym rokiem. Coraz więcej kobiet stać na takie zabiegi, coraz większa jest również wiedza na temat nowych metod upiększania, wygładzania zmarszczek, drobnych korekt urody. Mając większą wiedzę i więcej pieniędzy, kobiety chętniej decydują się na skorzystanie z takich zabiegów. W związku z tym rośnie również liczba gabinetów medycyny estetycznej, a także wszelkiego rodzaju salonów piękności, gdzie wykonywanych jest część mało inwazyjnych zabiegów, na przykład tych związanych z nastrzykiwaniem kwasu hialuronowego. A kto w praktyce może wykonywać takie zabiegi?

szkolenia z wypełniaczy

W zasadzie nie ma w tym przypadku żadnych większych ograniczeń formalnych. Wiele placówek organizuje szkolenia z wypełniaczy, podczas których kosmetyczki zdobywają wiedzę na temat różnych technik wypełniania, różnych typów preparatów służących wypełnianiu czy ogólnych zasad wykonywania tego typu zabiegów. Oczywiście w ramach szkoleń z wypełniaczy realizowane są również zajęcia praktyczne, najczęściej pod okiem odpowiednio wykwalifikowanego lekarza, technika usług kosmetycznych lub kosmetologa. Tego typu osoby mają kierunkowe wykształcenie potwierdzone egzaminem i dysponują odpowiednią wiedzą potrzebną do wykonywania takich zabiegów. Jeśli chcemy nauczyć się wykonywania zabiegów chociażby ze wspomnianym wcześniej kwasem hialuronowym, sami nie musimy jednak dysponować takim wykształceniem. Wystarczy zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną, i temu właśnie służą wspomniane wcześniej szkolenia z wypełniaczy. Szkolenia zwykle organizowane są dla małych grup lub mają charakter indywidualny, co sprzyja lepszemu poznaniu tematu i zdobyciu umiejętności potrzebnych do bezpiecznego przeprowadzania takich zabiegów.

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z zabiegu powiększania ust przy pomocy kwasu hialuronowego, sprawdź czy osoba, która będzie wykonywała na Tobie ten zabieg, ma odpowiednie kwalifikacje do jego przeprowadzenia. Takim potwierdzeniem może być certyfikat ukończenia specjalistycznego szkolenia z wypełniaczy lub odpowiednie wykształcenie kierunkowe takiej osoby.