lacoste essentialHistoria wytwarzania perfum sięga najbardziej zamierzchłych czasów. Od początków istnienia, człowiek czuł potrzebę pielęgnowania swoich zmysłów. Zapach jest zmysłem, który w ogromnym stopniu oddziałuje na nasze odczucia, dlatego właśnie od bardzo dawna ludzie pragnęli, aby ich własny zapach był jak najlepiej postrzegany przez innych. W ten sposób, aby otoczenie reagowało na nich przychylniej.

Tak więc ludzie, czując tę piękną woń, którą kusił nich świat przyrody, zaczęli zastanawiać się, w jaki sposób "skraść" te wszystkie zapachy, by samemu móc roztaczać tak cudowną aurę. Od tego wszystko się zaczęło. W późniejszym czasie, wraz z rozwojem cywilizacji, powstała technologia, która umożliwiła efektywniejsze pozyskiwanie zapachów przyrody.

Dziś, istnieje wiele koncernów, które profesjonalnie zajmują się wytwarzaniem perfum. Rynek perfumeryjny jest niemal tak bogaty jak sam świat zapachów. Każdy perfum zyskuje swoją unikalną nazwę handlową, jak choćby "lacoste essential". Dla bardzo wielu perfumy to coś więcej, niż tylko zapachy świata, to pasja, bo czym właściwie jest perfum?

Czy jest to ulotny zapach rzeczywistości, uchwycony w malutkiej buteleczce? Czy może lata pracy naukowców w postaci finalnego produktu, który trafia do nas jako esencja.