Okulary przeciwsłoneczne damskie to temat, który powraca każdego lata! Nowe trendy i kolejne letnie propozycje od najlepszych światowych projektantów wymagają dobrania odpowiednich dodatków oraz zmiany koncepcji w oprawkach. Pilotki, aviatorki, lenonki... modeli okularów przeciwsłonecznych jest tyle, że można dostać zawrotu głowy.

Co roku powstaje ten sam problem. Jakie okulary wybrać, aby nie wyglądać śmiesznie oraz na jakie oprawki postawić,żeby pasowały do większości wakacyjnych stylizacji. Na szczęście obecna moda pozwala na to, aby większość modeli okularów była uniwersalna. I tak nadal najpopularniejsze okulary przeciwsłoneczne damskie to te o kocich oprawkach. Są niezwykle seksowne, tajemnicze i zadziorne. Mężczyźni zwracają na nie uwagę, bo nietypowo podkreślają kobiecą urodę i pokazują, że właścicielka ukrytego za nimi spojrzenia musi być naprawdę kuszącą osobowością o pięknych oczach. Nie wyprowadzajmy mężczyzn z błędu mówiąc im o tym, że trudności poranka również zakrywamy pięknymi okularami, dlatego jeżeli chcemy cały czas czuć się pięknie postawmy na kocie, zadziorne oprawki.

Hitem ostatnich dwóch sezonów są lenonki. Te okulary przeciwsłoneczne damskie są jednak ryzykowne i nie pasują do wszystkich kształtów twarzy. Najlepiej wyglądają w nich drobne buzie niskich i chudziutkich kobiet. Niestety, aby lenonki prezentowały się dobrze muszą być malutkie. Nie będą pasowały na wysokie dziewczyny o pełniejszych kształtach ponieważ zarówno i okulary, i te dziewczyny wyglądałyby karykaturalnie.

Niezawodnym hitem od kilku lat są Ray-Bany, które można nosić dosłownie do wszystkie. Są uniwersalne i zdecydowanie pasują do każdego kształtu twarzy. Dlatego, jeżeli nie masz pomysłu na swoje oprawki na lato, postaw na klasykę.

Okulary przeciwsłoneczne damskie to temat, o którym można napisać książkę. Trendy zmieniają się co roku, ale projektanci pozostawiają duże pole do popisu w kwestii interpretacji zasad noszenia i doboru do odpowiednich stylizacji. Trzeba tylko uważać, żeby nie przesadzić z przerostem formy nad treścią.