Rozpoczął się już okres letni, słoneczna pogoda towarzyszy nam każdego dnia. Wielu z nas wybierze się na zasłużony urlop. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy pakując się nad morze, uświadamiany sobie, że nie posiadamy odpowiedniego obuwia do chodzenia po piaszczystych plażach. Niestety kłopot ten często dotyka mężczyzn, którzy zwyczajnie uznają klapki za mało męskie. Buty męskie na lato, które obecnie możemy zakupić, są bardzo zróżnicowane. Nie są to już tylko popularne „Kuboty”.

Producenci wyszli naprzeciw najbardziej wymagającej grupie społecznej i wciąż tworzą nowe modele butów męskich na lato. Trzeba również przyznać, że dzięki ich staraniom, mężczyźni coraz chętniej korzystają z możliwości chodzenia w lekkich klapkach, niż w ciężkich i zabudowanych butach sportowych.  W tym sezonie niezwykłą popularnością cieszyły się sandały ze skórzanymi dodatkami.  Niezbyt mocno zabudowane, przewiewne i przede wszystkim wygodne. Buty męskie powinny być przede wszystkim stabilne, z dość dużą swobodą dla palców. Dlatego panowie niechętnie sięgają po obuwie typu „japonki”, gdyż drażni ich odgradzanie jednego palca od reszty.buty męskie

Dodatkowo w letnich kolekcjach znajdziemy również nowe modele butów sportowych dla mężczyzn. Są one wykonane ze specjalnej siateczki, która pozwala na swobodny przepływ powietrza przez but. Modele tego typu obuwia zostały pierwotnie stworzone dla sportowców, jednak w praktyce są także stosowane jako tak zwany „but miejski”. Warto wspomnieć, że niektóre rodzaje są specjalnie przygotowane dla biegaczy i posiadają dodatkowe powłoki antypoślizgowe na podeszwach. Głównym producentem sportowych butów męskich jest firma Nike, która niedawno wypuściła na rynek specjalny model z dodatkowym podwyższeniem podeszwy, co czyni but bardziej stabilnym. Warto więc przemyśleć zakupy, bo ta nowość, mimo swojej ceny, przetrwa długie lata.

W ogrodnictwie znajdują zastosowanie jeszcze inne buty męskie. Otóż najnowsze statystyki informują, że panowie bardzo lubią chodzić po ogrodzie w obuwiu marki Crocs. To dość niespodziewany fakt, zważywszy na to, że awangardowe chodaki. Co jednak przemawia na korzyść tych butów? Są bardzo wygodne i szybko schną. Wystarczy tylko chwila, by pianka, z której są buty wykonane, wyschła. Dlatego prawdziwi ogrodnicy, dbający o swój ogródek, często dla własnej wygody wybierają właśnie ten typ obuwia męskiego.

Panowie, korzystając ze wspaniałej pogody, należy pamiętać o odpowiednim doborze butów . Stopy są bardzo wrażliwą częścią ciała i należy zwracać na nie szczególną uwagę. Nie zapominajmy również o odpowiednim doborze talków, czy dezodorantów do stóp, gdyż skarpetki przy prawdziwych upałach to bardzo zły pomysł. A latem nasze nogi mogą być narażone na wszelakie infekcje, dla których również przyszły wakacje. Wypoczynek jest niezmiernie ważny, ale w tym wypadku, trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie, by nie przywieźć ze sobą żadnej niechcianej pamiątki z urlopu.