Moda jest wyznaczana przede wszystkim przez ludzi popularnych, celebrytów i projektantów. Jednak to zwykli ludzie decydują o tym, czy dana moda się przyjmie i czy będzie obowiązywać dłużej, niż tylko krótką chwilę. Jednym z trendów, który zdecydowanie podbił serca to streetwear, co w wolnym tłumaczeniu można rozumieć jako „moda uliczna”.

Cechą charakterystyczną trendu streetwear jest wyrażanie siebie poprzez odpowiedni ubiór. Najbardziej jest ceniony przez ludzi oryginalnych i młodych, którzy czują potrzebę wypowiedzenia się także poprzez swój wygląd. Duża popularność trendu spowodowała prawdziwy rozkwit marek szyjących ciekawe i nietuzinkowe ubrania. Jedną z firm, która powstała na fali streetwear’u jest Majors, która specjalizuje się w tworzeniu limitowanych kolekcji koszulek, kurtek, czapek, szortów, t-shirtów, toreb i wygodnych bluz. Majors zdecydowanie stawia na stonowane kolory i oszczędne wzornictwo.

Ubrania z popularnych sieciówek są lepszej jakości, niż ubrania z supermarketu, które niszczą się po miesiącu użytkowania. Są jednak gorsze, niż odzież, która wyszła spod rąk profesjonalistów, którzy przywiązują ogromną uwagę do jakości szytych ubrań. Bluzy Majors, jak i cała reszta produktów, są szyte w Polsce z wysokogatunkowych materiałów. Streetwear jest ceniony przez młodych ludzi także za zacieranie pewnych granic między modą męską a damską. Często można spotkać się z modelami unisex, które świetnie odnajdą się zarówno w szafie mężczyzny, jak i dziewczyny. Dobrym tego przykładem są t-shirty i bluzy Majors, które najlepiej potrafią oddać pojęcie unisex. Ubrania w stylu unisex to idealne rozwiązanie dla par, które uwielbiają ubierać się bardzo podobnie i cenią sobie wygodne, niekrępujące ubrania.

Bluzy

„Uliczna moda” jest tworzona przez projektantów, którzy stawiają na oryginalność. Właśnie dlatego wiele projektów jest tak unikatowych. Czasami powstają tylko pojedyncze sztuki, bywa, że kolekcja obejmuje jedynie kilka egzemplarzy. Wyróżnić się z tłumu można na dwa sposoby- poprzez ubrania ręcznie wykonane, lub z bardzo małych edycji o świetnym wzornictwie. Ten drugi sposób daje więcej możliwości, ułatwi stworzenie spójnej całości. Dzięki koszulkom, dodatkom i bluzom Majors łatwo można skomponować własny outfit, który to stanie się naszym znakiem rozpoznawczym. Marka tworzy nawet swoją bieliznę, co umożliwia skompletowanie pełnej garderoby. Niektóre bluzy Majors posiadają także wygodne kaptury, dzięki czemu bluzy są nie tylko doskonałe pod względem designu, ale też bardzo praktyczne i starannie wykonane z dbałością o każdy detal.