Od dobrych paru lat jednym z najbardziej popularnych trendów w modzie jest tzw. streetwear. Co to takiego i co oznacza ten zlepek angielskich słów „ulica” i „nosić”?

Streetwear określany jest po polsku ogólnie jako „moda ulicy”. Pod tym pojęciem kryje się wygodna odzież, którą młodzi ludzie noszą na co dzień. Streetwear nawiązuje do kultury hip hop-owej, zyskał sobie także uznanie wśród tzw. celebrytów i ludzi szołbiznesu, którzy chętnie pokazują się (również na ściankach) w stylizacjach marki Koka. Moda ulicy ma swoje korzenie jeszcze w latach 90. dwudziestego wieku i nawiązuje również do stylu graffiti i skate, które były wówczas niezwykle popularne (niemal na każdym osiedlu była grupka ludzi, którzy próbowali swoich sił na deskorolkach). Cechą charakterystyczną ubrań w tym gatunku jest ich uniwersalność. Bardzo często tworzone są całe linie ubrań określane jako unisex. Koka zajmuje się szyciem odzieży, która może być noszona zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Z tego powodu Koka cieszy się powodzeniem wśród młodych ludzi, którzy chcą wyglądać podobnie, niezależnie od płci, przekonań i swoim strojem podkreślić własną osobowość.Koka

Od kilku lat pojawiają się na rynku kolejne firmy, które zajmują się projektowaniem ubrań w stylu streetwear. Każda z nich ma swoją wizję w tym obszarze, co daje z kolei szerokie możliwości w stylizacji. Koka również jest stosunkowo młoda marką, ponieważ ma zaledwie 5 lat. Jednak tak krótki czas wystarczył, aby przyciągnąć ludzi i stworzyć własną, oryginalną linię, wyznaczać trendy i zwyczajnie sprawiać radość miłośnikom mody ulicznej. Koka jest jedną z naszych rodzimych, niezależnych marek, które warto doceniać za zaangażowanie w rozwój polskiej mody. Wiele firm, które powstały w ciągu ostatniego dziesięciolecia jest już znanych za granicą i tam też podbijają rynek. Streetwear to nie tylko ubrania, ale także szeroko pojęte dodatki, które również mają znaczenie. Zawsze jednak muszą oddawać charakterystyczny (i przy okazji wygodny) styl ulicy. Zobacz co oferuje Koka: http://bludshop.com/firm-pol-1384351004-KOKA.html.