Perfumy to drugie ubranie dla każdego mężczyzny. Powinny one do niego pasować, jak idealnie skrojony garnitur. Oczywiście, najlepszymi testerkami męskich zapachów są kobiety, ponieważ to na nie zapachy mają oddziaływać i sprawiać, że nie są one w stanie oderwać wzroku od konkretnego mężczyzny. Zapachy męskie powinny być dopasowane do wieku, statusu społecznego mężczyzny, ale również do pory roku. Najlepsze męskie perfumy to takie, które utożsamiają wszystko to, co w danym mężczyźnie najlepsze – jego siłę, charyzmę, odwagę oraz władzę.

najlepsze perfumy męskie 2016

Jakie perfumy latem?

Latem najlepsze męskie perfumy to takie, które są lekkie i cytrusowe. Wielu panów szuka wtedy zapachów, które kojarzą się z wakacjami i podróżami, pachną owocami egzotycznymi, z dodatkiem drzewa sandałowego i mchu. Dla panów nie sprawdzają się raczej aromaty kwiatowe. Wielu z nich latem wybiera zapach chrome od azzaro lub na przykład light blue od dolce and gabbana, który kojarzy się z żeglowaniem po morzach w piękny letni dzień. Nowym wyborem jest również zapach Tom ford Grey vetiever, w którym znalazła się również aromatyczna i lekka bazylia oraz żywica, która dodaje głębi męskości.

Wybieramy zapach na zimę

Zimą i jesienią mężczyźni wybierają raczej cięższe i bardziej aromatyczne zapachy. Ważne jest jednak to, aby nie przykrywały one całkowicie zapachu męskiego ciała, które wydziela feromony i przyciąga kobiety. Perfumy powinny idealnie komponować się z naturalnym zapachem mężczyzny i sprawiać, że jest on pociągający i elegancki. Idealne zapachy zimą, to piżmo, aromaty drzewne i kory. Oczywiście, przydatna staje się cytrusowa nuta, która lekko je orzeźwia, jednak chodzi o to, aby zapach nie był zbyt letni i wesoły.

Oryginalne perfumy

Panowie w okresie zimowo-jesiennym bardzo często wybierają zapachy takie jak l’homme ideal od Guerlain. Jest to zapach niezwykle ciekawy, ponieważ można wyczuć w nim likier amaretto, a więc słodycz. Mężczyzna pachnący tą wodą toaletową przyciąga kobiecą uwagę i pożądanie. Jest to zapach nieoczywisty, ale jednocześnie wydaje się być idealny dla mężczyzny silnego i władczego. Paniom bardzo podoba się również nowy męski zapach od Valentino – uomo, który idealnie nadaje się na elegancki wieczór. Zapach idealnie komponuje się bowiem z eleganckim czarnym smokingiem i lakierowanymi butami. Jest zmysłowy i bardzo elegancki, a także nieco ciężki. Pachnie po prostu prawdziwym mężczyzną. Uwagę przyciąga również jego buteleczka, która kojarzy się z czymś drogim i bardzo ekskluzywnym. Jest to obecnie wybór wielu mężczyzn, w różnym wieku. Kochają go również ich partnerki.