W ostatnim czasie można zauważyć, że najpopularniejszym rodzajem biżuterii stały się bransoletki. Co ciekawe, noszą je nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Modne Bransoletki wydają się być sposobem na manifestację swojej osobowości, poglądów i gustu, zwłaszcza jeśli są tworzone na indywidualne zamówienie. Są też bardziej praktyczne od naszyjników czy dużych kolczyków. Można nosić je na co dzień, a jeśli dobrze dobierzemy ich rodzaj, będą pasować nam niezależnie od rodzaju stylizacji, nie skupiając na sobie całej uwagi, ale podkreślając to, co warte podkreślenia.

Przyjrzyjmy się najczęściej kupowanym rodzajom tej biżuterii. Modne bransoletki to dziś tak zwane celebrytki, kiedyś uważane za biżuterię gwiazd, dziś noszone także przez zwykłe kobiety. To, co jest w nich doceniane i co przysparza im tak wielkiej popularności, to subtelność. Są one bardzo delikatne, posiadają cieniutki łańcuszek, na którym zawieszona jest pojedyncza, nieduża ozdoba. Zwykle przybiera ona bardzo proste, symboliczne kształty. Popularne są zwłaszcza serca, gwiazdki, figury geometryczne jak kółka i kwadraty, puzzle, czy jaskółki. Do takiej bransoletki łatwo jest dobrać pasujący naszyjnik czy wisiorek. Inną formą celebrytek są te same zawieszki na kolorowych rzemykach.

Taka biżuteria kojarzy się z luzem, wakacjami, swobodą, pasuje do codziennych stylizacji, ale dzięki zawieszkom ze szlachetnych metali może być noszona także do sukienek i ubrań na specjalne okazje. Najczęściej zawieszki te wykonywane są ze złota i srebra, choć zdarzają się także tańsze wersje z innych metali. Wyglądają one równie atrakcyjnie, a dzięki niskiej cenie, można ich mieć kilka. Niektórzy nie rozstają się z nimi nigdy, niezależnie od tego, co na sobie mają. Tendencję do noszenia takiego rodzaju bransoletek i biżuterii w ogóle można tłumaczyć stopniową rezygnacją z przepychu, jaką widać ostatnio w każdej dziedzinie życia. Widoczne jest to zarówno w przypadku ubrań, dodatków, makijaży, biżuterii, jak i wyposażenia wnętrz. Kochamy minimalizm!