Dobrze dobrana torebka potrafi podkreślić nie tylko stylizację, ale także sylwetkę właścicielki. Najczęstszym rozważaniem jest, czy będzie to czarna torebka, czerwona a może beżowa. Patrzy się na torebki wyłącznie z praktycznego punktu widzenia. Rzadko ktokolwiek zastanawia się, czy dany model i wielkość torby będzie odpowiadał proporcjom sylwetki i wzrostu, a to bardzo ważne.

Jak dobrać torebkę do sylwetki?

Zasada jest prosta im więcej ciała tym większa torba. Dla dużych kobiet poleca się duże torby najlepiej bogato zdobione i w intensywnych barwach, gdyż odciągają wzrok od nadmiaru kilogramów na wysokości torebki. Czarne torebki należy zostawić na wyjątkowe okazje. Dla drobniutkich kobiet poleca się torebki małe oraz uwaga bardzo duże. Trzeba tylko uważać aby niepotrzebnie nie przytłoczyć sylwetki dlatego dobrym wyborem będzie czarna torebka lub brązowa albo bardzo jasna. Kobiety o sylwetkach i wzroście przeciętnym mogą wybierać do woli, jedyne na co muszą uważać to barwa, trzeba ją dobrze dopasować do koloru włosów i cery.

Krótki przegląd modeli torebek

czarna torebkaCzęsto można usłyszeć o shopperkach, workach i kopertówkach. Aby dobrze zrozumieć jaką torebkę wybrać dla siebie trzeba znać różnice, wady i zalety każdej z nich. Spośród najpopularniejszych modeli najbardziej uniwersalnym jest shopperka. Jest średniej wielkości, zmieści dokumenty A4, zwykle wykonana ze skóry. Jest klasyczna, elegancka, ale pasująca też na co dzień, zwykle jest to czarna torebka lub brązowa, ale jednak dość sztywna a jej paski zwykle są dość krótkie, tak aby swobodnie zawiesić ją na przedramieniu. Kolejnym rodzajem jest worek. Torebka materiałowa, wykonywana w każdym możliwym kolorze, w dowolnym stylu. Jest miękka, poręczna i bardzo pojemna i pakowna. Jej jedynym minusem jest brak elegancji, nawet jeśli wybierzemy torebkę czarną. Dalej można mówić o kuferku. Skojarzenie ze skrzynią na skarby jest bardzo słuszne, gdyż przypomina ją kształtem. Jest średniej wielkości, sztywna, pojemna, bardzo stylowa, elegancka a jednocześnie bardzo uniwersalna. Przypomina torby lekarskie. Kuferek to prawdopodobnie jedyny model torby, który będzie pasował każdej kobiecie o każdej sylwetce, ale nie każdej przypadnie do gustu, przez krótkie rączki. Ostatnim modelem będzie kopertówka. Może występować w wersji z łańcuszkiem lub cieniutkim paseczkiem, bądź bez w wersji do trzymania w dłoni. Jest to model najbardziej elegancki, nadający się na wielkie wyjścia do sukni wieczorowych. Ich wadą jest wielkość, nie zmieści nic poza kilkoma drobiazgami, dlatego będzie idealna na specjalne okazje, ale już nie na co dzień.