Niektórzy przed lustrem spędzają nawet kilka godzin dziennie, aby wykonać idealny makijaż. Oczywiście tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na taki luksus - większość z nas make-up wykonuje pomiędzy ubieraniem dzieci, a sprawdzaniem maili. A jednak pragniemy wyglądać jak najlepiej i stąd coraz większą popularnością cieszy się konturowanie, a więc modelowanie twarzy. Jak się do tego zabrać i czego właściwie potrzebujemy?

Po co konturować twarz?

Modelowanie twarzy niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim możemy zmienić jej rysy. To o wiele szybsze, tańsze i zdecydowanie mniej bolesne niż jakiekolwiek zabiegi medycyny estetycznej. Oczywiście dla każdego kształtu twarzy są inne zalecenia - twarz okrągłą chcemy wyszczuplić, a twarz trójkątną pragniemy złagodzić. Ale zanim rozpoczniemy, nie ważne jaką twarz posiadamy, przygotować musimy te same rzeczy. Do modelowania twarzy potrzeba kilku podstawowych elementów, zarówno kosmetyków, jak i akcesoriów. Nie tylko od ich jakości, a co za tym idzie zazwyczaj i ceny, ale także umiejętności nałożenia, a może przede wszystkim od tego, zależy poziom naszego makijażu. Nawet najlepsze kosmetyki źle zaaplikowane nie będą korzystnie wyglądać. Dlatego rozpoczynając swoją przygodę z konturowaniem warto najpierw poćwiczyć na nieco tańszych kosmetykach, ale za to nie warto oszczędzać na pędzlach, którymi będziemy je nakładać.

Wybieramy pędzle

Do konturowania potrzebujemy bronzera i rozświetlacza. Bronzer zaciemnia i pędzel do bronzerapogłębia optycznie rysy - stosujemy go w takich miejscach jak skóra wzdłuż linii włosów, obszar pod kośćmi policzkowymi czy na bokach nosa. Rozświetlacz natomiast uwypukla skórę - powinien znaleźć się na środku czoła, wierzchu nosa czy pod oczami. Do ich nałożenia potrzebne są pędzel do bronzera i pędzel do rozświetlacza. Pędzel do bronzera powinien być dość spory, ale też nie tak duży jak chociażby pędzel do pudru. Włos powinien być ścięty na skos, dzięki czemu łatwiej zaaplikujemy kosmetyk. Natomiast pędzel do rozświetlacza powinien być nieco mniejszy, ale o takim samym kształcie. Ważny jest także materiał, z którego wykonane jest włosie - ceni się przede wszystkim pędzle do bronzera i rozświetlacza wykonane z naturalnego włosia, ale z drugiej strony włosie syntetyczne jest odpowiednie dla osób z alergią oraz wegan. Na rynku dostępne są także pędzle z mieszanym włosiem. Skoro mamy już pędzel do bronzera i pędzel do rozświetlacza, jak i sam bronzer i rozświetlacz, możemy zabrać się za wykonanie makijażu. Pamiętajmy, że po nałożeniu kosmetyków w odpowiednie miejsca, powinniśmy dobrze je rozetrzeć i połączyć - inaczej otrzymamy niezbyt naturalny efekt.