Uwielbienie płci pięknej dla mundurowych na przestrzeni ostatnich lat znacznie zmalało, jednakże nie można powiedzieć, żeby całkowicie zanikło. Dzięki odpowiednim sklepom i punktom sprzedaży, jak również Internetowi nie trzeba służyć w wojsku, żeby dorobić się munduru i akcesoriów. Spodnie wojskowe, scyzoryki, specjalne obuwie, „terenowe wyposażenie” oraz wszelkiego typu dodatki dostępne są w sklepach takich jak Helikon.

W punktach sprzedaży, w których każdy cywil może poczuć się jak mundurowy nie wszyscy czują się komfortowo. Brak znajomości tematu, jak również jego poznawanie od podstaw sprawiają, że wielu chętnych nie chce wybrać się do sklepu stacjonarnego. Przewidziawszy taką ewentualność firmy najbardziej znane w tym między innymi Miltec podobnie jak znany w środowisku Helikon prowadzą sprzedaż internetową.

W trosce o dobry stosunek jakości do ceny, który umożliwi zakupy wszystkim chętnym Helikon często organizuje wyprzedaże, przydziela kupony rabatowe jak również dodaje do większych zamówień gratisy. Odzież w tym między innymi spodnie wojskowe są dokładnie wymierzone, dzięki czemu margines błędu w kwestii rozmiaru jest minimalny, gwarantując dobre dobranie nawet przez Internet.