Każdy z nas czasami lubi wybrać się w totalną dzicz, z daleka od świata i innych ludzi. Taki mały obóz przetrwania może przybrać bardzo różne formy, w zależności, na co mamy ochotę. Jedni pakują plecak, zabierają namiot i po prostu obozują w środku lasu, a jeszcze inny wola długie wędrówki. Niezależnie od tego, jaki sposób spędzania czasu wybraliśmy dla siebie, powinniśmy pamiętać o kilku, ale za to bardzo ważnych rzeczach.

Rzeczy niezbędne w dziczy

buty taktyczne

Przygotowując się do wędrówki lub spędzenia czasu w odosobnieniu, powinniśmy zaopatrzyć się podstawowe przybory. Oczywistym jest odpowiednia ilość prowiantu, najlepiej suchego. Dobrym pomysłem jest też wybranie posiłków instant, które po zalaniu wodą stają się nie tylko ciepłym przysmakiem, co sycącym. Niestety wiąże się to z potrzebą transportu kuchenki polowej, która swoje waży. Odpowiedni namiot, śpiwór i karimata zapewnią nam ochronę przed zimnem lub deszczem, co jest bardzo istotne podczas przebywania z dala osad ludzkich. Nie powinniśmy oszczędzać na tych trzech istotnych elementach wyposażenia, hipotermii nie należy bagatelizować. Doskonałym rozwiązaniem zwiększającym nasz komfort i ochronę przed spadkami temperatur jest rozpalenie ogniska, które skutecznie zapewni nam ciepło. Należy jednak pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa, a przede wszystkim o zabraniu saperki do wykopania niewielkiego dołu oraz zapalniczki lub chociażby zapałek sztormowych. Tutaj pojawia się chyba najbardziej istotna część naszego ekwipunku, czyli ubrania.

Jaką odzież i obuwie przygotować?

Podstawą naszego ubioru powinny stać się solidne buty taktyczne, które wyglądają w taki sposób: https://milworld.pl/pol_m_Obuwie_Buty-Wojskowe_Buty-Taktyczne-427.html. Dlaczego akurat takie? Z prostych przyczyn, które sprowadzają się do doskonałej wytrzymałości, izolacji przed wilgocią oraz co najważniejsze: zapewniają stabilność poruszania się, minimalizując ryzyko zwichnięć. Jedyną wadą, jaką posiadają buty taktyczne, jest ich waga, ale po krótkim czasie przestaniemy zwracać na to uwagę. Ciepłe swetry, ale także lżejsze koszulki powinny być dobrane w taki sposób, aby nie zabierały zbyt wiele miejsca w plecaku, a przy tym zbyt duża ich ilość może okazać się kłopotem. Do pieszych wędrówek z dla od cywilizacji dobrze wybrać spodnie wojskowe, głównie dlatego, że posiadają mnóstwo przydatnych kieszeni, a do tego wykonane są z solidnego, ale lekkiego materiału. Buty taktyczne w wielu przypadkach są doskonale kompatybilne z innymi produktami przeznaczonymi dla wojska lub survivalowców, dlatego połączenie ich w jeden element stroju zda egzamin doskonale.