Mówi się, że każdy mężczyzna wygląda dobrze w garniturze. Jednak czy jest to prawda? Tak naprawdę bywa różnie. Bowiem mężczyzna owszem wygląda w garniturze bardzo dobrze, ale pod warunkiem, że jest on prawidłowo dobrany. Niektórzy mężczyźni robią sobie ogromną krzywdę gdy ubierają garnitur, który jest zbyt mały czy też zbyt duży. Efekt może być odwrotny od zamierzonego. Pamiętajmy, że w garniturze nie liczą się same spodnie oraz marynarka. Duże znaczenie ma także koszula i to właśnie przy niej zatrzymamy się nieco bliżej.

Najważniejsze parametry koszuli

Jak dobrać rozmiar koszuli

Na pewno wielu mężczyzn zastanawia się jak dobrać rozmiar koszuli? Aby zająć się tym tematem musimy dowiedzieć się jakie są najważniejsze wymiary koszuli. Oczywiście numerem jeden jest kołnierzyk. Pamiętajmy, że długość kołnierzyka mierzymy w centymetrach od guzika do dziurki. Alternatywnie można zmierzyć obwód szyi oraz dodać centymetr lub półtorej centymetra. Kołnierzyk nie może nas upinać. Po zapięciu guzika powinien on być luźny, ale nie za bardzo. Najprościej jest go zmierzyć wkładając palec pomiędzy szyję oraz kołnierzyk. Odpowiadając sobie na pytanie jak dobrać rozmiar koszuli, należy pamiętać koniecznie o długości rękawa. Rękaw mierzy się od miejsca szycia, aż do końca mankietu. Pamiętajmy, aby pomiarów dokonywać po stronie zewnętrznej rękawa. Kolejne dwa wymiary, których nie wolno nam pominąć to szerokość w ramionach oraz sama długość koszuli. Jeśli chodzi o szerokość w ramionach, to jest ona mierzona w prostej linii pomiędzy szwami rękawów wszytych. Z kolei długość koszuli jest mieszona na plecach, dokładnie wzdłuż linii kręgosłupa od linii dolnej wszycia kołnierzyka.

Czy jeszcze o czymś musimy pamiętać?

Jak widzimy na załączonym obrazku wcale nie tak łatwo jest dobrać rozmiar koszuli. Dla wielu mężczyzn odpowiedź na pytanie jak dobrać rozmiar koszuli, nie jest taka prosta. Czy zatem powinniśmy jeszcze o czymś pamiętać dobierając koszulę? Okazuje się, że dodatkowo możemy także zmierzyć swój obwód w talii. Jest to ważne, gdy decydujemy się na zakup koszuli o typie Slim-Fit. Poza tym możemy zmierzyć obwód w klatce piersiowej czy też obwód mankietu. Kupując koszule w sieci zawsze mamy dostępne rozmiary koszul w tabelce wraz z uwzględnieniem centymetrów dodatkowych, które powinni zostać dodane przy pomiarach mankietu, klatki piersiowej oraz talii. Jest to dla każdego mężczyzn spore ułatwienie oraz także pewnego rodzaju ściągawka. W sklepach stacjonarnych z kolei mogą liczyć na pomoc obsługi oraz mogą przymierzyć dowolną ilość koszul.