Praca jako stylistka rzęs kojarzy się większości osób jedynie z przyklejaniem gotowych kępek rzęs na powiekach klientek. Jednak profesjonalne stylistki rzęs muszą cechować się bardzo szeroką wiedzą teoretyczną, doświadczeniem i jednocześnie delikatnością swoich ruchów, a także powinny posiadać najlepsze produkty do przedłużania rzęs.

Jakie produkty są potrzebne?

Posiadanie profesjonalnych produktów do przedłużania rzęs to podstawa pracy stylistki. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w sklepie internetowym. Dzięki temu wybrane produkty do przedłużania rzęs będą bardzo szczegółowo opisane, a wybór świadomy. Potrzebne produkty to między innymi klej do rzęs, kępki oraz narzędzia, takie jak na przykład pęseta. Wybór mało profesjonalnych i wątpliwej jakości produktów może poskutkować nieudanymi zabiegami u klientek, które niezadowolone nie wrócą do osoby wykonującej usługę. Klej dobrej jakości pozwoli cieszyć się efektami nawet przez kilka tygodni. Ważne jest, aby nie reagował on z popularnymi kosmetykami służącymi do pielęgnacji twarzy, a także nie powodował wyrywania naturalnych rzęs podczas odpadania tych sztucznych. Profesjonalna stylistka rzęs powinna zadbać o wykonanie tak zwanej próby uczuleniowej kleju, dzięki czemu uniknie przykrych dolegliwości alergicznych u swoich klientek. Gotowe kępki rzęs oraz pęseta w ręku to tylko narzędzia, do których należy dołączyć umiejętności i dzięki temu wykonywać usługi na najwyższym poziomie.

Jak rozpocząć pracę jako stylistka rzęs?Wiedza i szkolenia

Profesjonalne produkty do przedłużania rzęs to podstawa pracy stylistki, jednak nie pomogą one osobom bez wiedzy teoretycznej. Najlepszym miejscem na zdobywanie wiedzy i doświadczenia jest profesjonalny salon bardziej doświadczonej osoby. Przyglądając się w jaki sposób używa się w takich miejscach produktów do przedłużania rzęs i jak wygląda kompleksowa obsługa klientki, zyska się większą wiedzę oraz doświadczenie. Aby rozpocząć pracę jako stylistka rzęs, należy przejść odpowiednio certyfikowane szkolenia, na których uzyska się wiedzę o ewentualnych powikłaniach i skutkach ubocznych wykonywanych zabiegów. Bardzo istotne jest, aby każda klientka została poinformowana o sposobie pielęgnacji i obchodzenia się ze sztucznymi rzęsami. Brak przekazania informacji na ten temat może przyczynić się do szybszej utraty sztucznych rzęs i powstawania nieestetycznych prześwitów na powiekach. Zadowolone z usługi klientki to najlepsza reklama dla stylistek, ponieważ bardzo często zachęcają one swoje koleżanki i bliskie przyjaciółki do skorzystania z usług.