Historia marki Lacoste ma swoje początki we Francji i sięga 1929 roku. To wtedy słynny w tamtych czasach tenisista Rene Lacoste poszukiwał rozwiązania, które pozwalałoby mu na swobodną grę na korcie, gdyż nie był zadowolony z trendów odzieżowych panujących na tenisowych boiskach. Tak narodziła się słynna i kultowa koszulka Lacoste, którą sam zaprojektował i obecnie jest znana na całym świecie.

T-shirt z krokodylem

Firma słynie ze swojego charakterystycznego logo, którym opatrzone są jej produkty, w tym oczywiście koszulki Lacoste. Mały, najczęściej haftowany, zielony krokodyl jest znakiem rozpoznawczym marki. Firma nie odcięła się od swoich tenisowych korzeni i do dzisiaj jest obecna na największych turniejach tenisowych ubierając zarówno obsługę zawodów, jak i zawodników ze światowej czołówki. Koszulka Lacoste cieszy się powodzeniem zarówno w świecie sportu, jak i w świecie mody. T-shirty tej firmy tak bardzo spodobały się ludziom, że dzisiaj można je kupić niemal w każdym kraju na świecie. Swoją popularności koszulka Lacoste zawdzięcza bawełnie najwyższej jakości z jakiej została wykonana, a także prostocie stylu. Bardzo dużą popularnością cieszą się najprostsze t-shirty posiadające jedynie logo na piersi. Minimalizm w tym przypadku idzie w parze z wyczuciem stylu. Mały krokodyl wystarcza, aby odczuwać odpowiedni komfort podczas noszenia. Warte podkreślenia jest, że w sklepie nie ma problemu z wybraniem odzieży w kolorze, która interesuje klienta. Wchodząc do salonu firmy rzuca się w oczy kolorowa ściana ułożona z koszulek Lacoste, co świadczy o tym, że firma wie, co to znaczy wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta.

Sport i elegancja w jednym, czyli koszulki LacosteLacoste Sport idealne na kort

Przedsiębiorstwo, oprócz linii podstawowej, w której znajdują się ubrania do codziennego użytku, posiada również linię Sport. Odzież z tej linii wykonana jest najczęściej z poliestru lub bawełny z domieszką poliestru – wszystko po to, aby uprawianie sportu było jeszcze przyjemniejsze. Oczywiście również w kolekcji sportowej koszulka Lacoste ma swoje miejsce. Zgodnie z początkami działalności firmy szczególne ważne są t-shirty tenisowe, które charakteryzują się posiadaniem kołnierzyka oraz wysokimi walorami estetycznymi. Rene Lacoste był uważany na korcie za eleganta mającego bardzo wysokie poczucie stylu. Wszystko to w późniejszych czasach przeniósł na swój biznes, dlatego do tej pory nawet w sportowych koszulkach Lacoste widoczna jest elegancja i dbałość o najmniejszy detal. To właśnie wyróżnia firmę na tle konkurencji i sprawia, że w tenisowym świecie uważana jest za brand z półki premium.