Botoks to jeden z bardziej popularnych i skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Nie ulega wątpliwości, że interesują się nim szczególnie przedstawicielki płci pięknej. Istnieje szereg wskazań do jego przeprowadzenia, ale zawsze należy dokładnie zastanowić się nad tym, czy faktycznie chcemy skorzystać z tego zabiegu. Jakie są największe zalety botoksu?

Jakie są wskazania do botoksu?

Jak już wspomniano na wstępie, istnieje całkiem sporo wskazań do poddania się zabiegowi botoksu. Nie ulega wątpliwości, iż wskazania warto podzielić na medyczne oraz na kosmetyczne. Jeżeli chodzi o te pierwsze, wśród nich warto wyróżnić przede wszystkim: bruksizm, nietrzymanie moczu czy nadpotliwość. Okazuje się, iż zabieg ten może pomóc również osobom borykającym się z bólami głowy o charakterze migrenowym. Jeśli chodzi zaś o wskazania kosmetyczne, zabieg ten dedykowany jest osobom, u których pojawiła się lwia zmarszczka. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się również uporczywych "kurzych łapek" w okolicach oczu, a także zmarszczek wokół ust czy bruzd zlokalizowanych przy nosie. Mnóstwo przedstawicielek płci pięknej decyduje się również na powiększenie swoich ust przy pomocy toksyny botulinowej.

Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z zabiegu jakim jest botoks?Na jakie efekty możemy liczyć decydując się na botoks?

Jak zaznaczono powyżej, botoks można przeprowadzić zarówno ze względów kosmetycznych, jak i ze względów zdrowotnych. Nie ulega wątpliwości, że zabieg ten może przynieść naprawdę wspaniałe efekty. Jeżeli poddajemy mu się ze względów zdrowotnych, efektem będzie zniwelowanie problemu, z którym się borykamy. Jeśli jednak botoks ma nam pomóc pokonać defekty kosmetyczne, możemy liczyć na wygładzenie zmarszczek czy powiększenie naszych ust. Trzeba mieć na uwadze to, aby zabiegowi temu poddawać się tylko i wyłącznie w gabinecie medycyny estetycznej. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej rozwieje nasze wątpliwości i wyjaśni nam dokładnie na czym polega zabieg. Poinstruuje nas również co do tego, w jaki sposób postępować po zabiegu. Sam zabieg jest na szczęście krótki i bezbolesny. Ukłucia, których doświadczamy podczas zabiegu, można porównać do ukąszenia komara. Jeżeli więc pacjent poddający się zabiegowi odczuwa jakikolwiek dyskomfort, jest on na szczęście bardzo niewielki. Jeśli jednak pacjent jest wyjątkowo wrażliwy i obawia się przykrych doznań, można poprosić lekarza medycyny estetycznej o zastosowanie znieczulającego kremu. Zawsze należy także zorientować się co do tego czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do poddania się zabiegowi.