Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów męskich spodni. To wcale panom nie ułatwia wyboru tych idealnych. Jednym z problemów jest wybór odpowiedniego kroju. Warto zatem wiedzieć, jakie kroje męskich spodni są dziś oferowane na rynku i czym kierować się przy ich wyborze.

Spodnie męskie skinny

Pierwszym krojem męskich spodni, jaki można wyróżnić, jest krój skinny. Cechą charakterystyczną tego kroju jest to, iż nogawki opinają nogi na całej długości – od ud po łydki. W związku z tym jest to krój polecany przede wszystkim panom o szczupłej sylwetce. Szczupła sylwetka nie oznacza jednak chuda. Panowie, którzy mają dość drobną budowę ciała, powinni raczej ze spodni typu skinny zrezygnować. Nie będą bowiem w tym fasonie prezentować się zbyt dobrze. Podobnie jest w przypadku panów o normalnej budowie ciała. W ich przypadku nogawki mogą zbyt mocno opinać nogi, a to także nie będzie wyglądać zbyt dobrze. Panowie o normalnej budowie ciała sięgnąć powinni raczej po spodnie męskie typu slim. W takim przypadku uda nadal mogą być dość opięte, jednak na łydkach materiału będzie nieco więcej. Spodnie typu skinny oferuje niemal każda marka. Dużą popularnością cieszą się choćby spodnie Lee męskie.

Spodnie męskie tappered

Kolejnym popularnym krojem męskich spodni jest krój typu tappered. Cechą charakterystyczną tego fasonu jest to, iż nogawki w udach mają nieco więcej luzu. Nie opinają one nóg tak bardzo jak spodnie typu skinny czy slim. To fason polecany panom o nieco rozbudowanych udach. Świetnie wyszczupla sylwetkę. Nie są to raczej spodnie polecane panom o szczupłej sylwetce.

Joggery i baggy

Joggery charakteryzują się dużo niższym krokiem spodni oraz wąską i dopasowaną nogawką. Często zdarza się, że nogawki w joggerach zakończone są ściągaczem. Nieco innym typem męskich spodni są baggy. Ogólnie rzecz ujmując są to dość szerokie i luźne spodnie. Podobnie jak joggery także mają niski krok. Jeśli mowa o joggerach i baggach to również dość popularne są spodnie Lee męskie w tych fasonach.

Jaki krój spodni męskich wybrać?Spodnie męskie regular

Spodnie męskie typu regular to najbardziej klasyczny fason męskich spodni. W tym fasonie nogawka jest w całości prosta. Oznacza to jednak, że spodnie regular nie będą najlepszym pomysłem dla panów o szczupłej sylwetce. Spodnie będą w ich przypadku zbyt luźne, co nie będzie prezentować się zbyt dobrze. Jest to raczej fason przeznaczony dla panów o standardowej budowie ciała oraz dla panów o nieco większych gabarytach. Także i w tym przypadku polecić można spodnie Lee męskkie.