W dzisiejszych czasach bez trudu można kupić dowolne obuwie, które tylko nam się spodoba. Pomagają w tym zarówno liczne sklepy stacjonarne, jak również i możliwość wyboru spośród oferty dostępnej online. Jednocześnie jednak trzeba mieć na uwadze, że nie każda z tych opcji wyboru jest dobra dla wszystkich osób – obie mają swoje zalety i wady.

Choć coraz więcej osób kupuje w internecie najróżniejsze rzeczy, poczynając od ubrań, a kończąc na jedzeniu, to jednak obuwie wciąż należy do tych produktów, które są mniej chętnie nabywane w sieci. Wynika to przede wszystkim z obawy przed doborem odpowiedniego rozmiaru, ale nie tylko. Jednocześnie, zakupy w sklepach stacjonarnych często są niesatysfakcjonujące. Sprawdźmy, jakie wady i zalety mają obydwa rozwiązania.

Sklepy stacjonarne

Zdecydowaną zaletą stacjonarnego salonu z obuwiem jest możliwość kupienia właściwego rozmiaru butów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że tego rodzaju obuwie możemy zmierzyć – wówczas jesteśmy w stanie prawie w stu procentach stwierdzić, czy buty są wygodne oraz we właściwym dla naszej stopy rozmiarze. Jednocześnie, zaletą sklepów stacjonarnych jest również możliwość dotknięcia obuwia oraz oceny jego wyglądu oraz jakości wykonania na żywo, co często jest niezbędne szczególnie w przypadku modeli droższych czy dedykowanych dzieciom. Można również ocenić, jak dany fason leży na stopie, co przydaje się przy ocenie przydatności obuwia oraz określeniu czego, czy na naszej nodze również przypada nam do gustu.

[caption id="attachment_274" align="aligncenter" width="300"]buty online Sklepy z butami online (jak np. ButyRaj.pl) to zawsze świetna opcja zaoszczędzenia czasu i pieniędzy.[/caption]

Niestety wadą takiego rozwiązania jest konieczność wyboru spośród zwykle dość małej puli modeli obuwia, co może nie spodobać się osobom bardzo wybrednym w doborze idealnych butów. Co więcej, często trudno jest trafić na bardziej popularne rozmiary, przez co zakupy stają się o wiele trudniejsze do zrealizowania.

Sklepy internetowe

W opozycji do sklepów stacjonarnych stoją sklepy internetowe. Tutaj największą zaletą jest duży wybór modeli oraz spora dostępność rozmiaru – zazwyczaj w najgorszym przypadku trzeba poczekać kilka dni, aż odpowiedni dla nas rozmiar dojdzie z magazynu. To sprawia, że wiele osób, zwłaszcza noszących najpopularniejsze rozmiary i lubiących zakupy w przecenach, decyduje się na wybór sklepu internetowego. Co więcej, sklep z butami online będzie również często oferował bardziej atrakcyjne ceny oraz ciekawe rabaty dla stałych klientów.

Z drugiej strony jedną z największych wad jest to, że nie jesteśmy w stanie zmierzyć oraz dotknąć obuwia. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że jeśli mamy już buty danej firmy, to wiemy, jaki wybrać rozmiar. W przeciwnym razie dobrze jest kierować się długością wkładki – wiele firm oferujących sprzedać w internecie właśnie na tym rozmiarze bazuje. To pozwoli dobrać idealnie dopasowane obuwie.