Tekstylne dekoracje to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wnętrz mieszkalnych urządzonych w sposób klasyczny, bogato zdobionych, otwartych na różne rodzaje dekorów i ozdób, które nie pełnią żadnej konkretnej funkcji poza funkcją czysto dekoracyjną. Przykładem mogą być poduszki dekoracyjne czarne, które zapewnią ciekawe połączenie z jasnymi lub wręcz białymi meblami, przyciągając uwagę na zasadzie wyrazistego kontrastu i w ten niezwykle efektowny sposób dekorując wnętrze salonu lub sypialni. A w jakich stylach aranżacji wnętrz mieszkalnych dekoracyjne poduszki sprawdzą się najlepiej?

Poduszki dekoracyjne w stylu glamour

[caption id="attachment_12629" align="alignleft" width="300"]poduszki dekoracyjne czarne Poduszki dekoracyjne czarne idealnie wpasują się w styl glamour[/caption] Jeśli chętnie otaczasz się rzeczami luksusowymi, lubisz łączyć ze sobą elementy nowoczesne i klasyczne, na przykład nowoczesną elektronikę użytkową z antycznymi, bogato rzeźbionymi meblami, a przy tym całość takiej aranżacji tratujesz z lekkim przymrużeniem oka, styl glamour wydaje się bliski Twojemu sercu. Decydując się na urządzenie mieszkania właśnie w tym stylu, warto sięgać po różne rodzaje przedmiotów typowo dekoracyjnych, pod warunkiem, że jakość ich wykonania będzie naprawdę bardzo wysoka. Przykładem takich ozdób mogą być wspomniane wcześniej poduszki dekoracyjne czarne, a także poduszki w kratę, paski lub kolorowe, wykonane z tkanin o przyjemnej w dotyku fakturze, lśniące lub matowe – dobrze, gdy faktura poduszek będzie kontrastowała z fakturą i kolorem mebli. Decydując się na wybór dekoracyjnych poduszek czarnych, warto zainwestować w modele wykonane z błyszczącego, śliskiego materiału lub wprost przeciwnie, wybrać poduszki matowe z czernią przełamaną białymi grochami, kratą lub jakiegoś rodzaju wzorem. Taki wzór może być symetryczny lub asymetryczny, w zależności od tego, który lepiej wpasuje się w ogólną koncepcję wystroju konkretnego wnętrza.

Poduszki dekoracyjne w stylu nowoczesnym

Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza stronią od przedmiotów typowo dekoracyjnych. Niemniej jednak, dla lekkiego przełamania monotonii tego typu wnętrza, można sięgać po niewielkie dekoracyjne poduszki czarne – dla wnętrz wykończonych w bieli, lub po poduszki białe – dla wnętrz z dominującą czernią. Co ważne, tego typu poduszki powinny być wykonane z materiałów matowych, nie powinny być również zbyt duże i zdobione dodatkowymi wzorami, frędzlami czy grafikami. Najlepiej wybrać zatem jednorodne poduszki dekoracyjne czarne lub białe, ewentualnie poduszki z geometrycznym wzorem, maksymalnie w dwóch kolorach. W nowoczesnych wnętrzach najlepszym wyborem są poduszki jednokolorowe i monochromatyczne, na przykład czarno-białe.