Wybieranie kurtki na te zimniejsze miesiące jest często sporym wyzwaniem. Aby okrycia wierzchnie doskonale wypełniały swoją funkcję w trakcie zimy, muszą spełniać parę niezbędnych warunków.

Przede wszystkim, przed jej zakupem, sprawdźmy, z jakiego materiału została wykonana i co dokładnie kryje się w jej składzie. Jeżeli dysponujemy nieco większym budżetem, warto zainwestować w wysokiej jakości kurtkę, która posiada w swoim składzie prawdziwy puch. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że doskonale ogrzeje nas w trakcie nawet minusowych temperatur. To inwestycja na długie, zimowe sezony.

Gdy decydujemy się na zakup zimowego płaszcza, ważne, aby wybrać taki, który został wykonany z dobrej gatunkowo wełny. Jest to materiał nieco gryzący, ale zapewniające doskonałe ocieplenie. Warto na niego się zdecydować, nawet jeśli wybieramy niezbędne zimowe dodatki - rękawiczki, czapkę oraz szalik.

Zwróćmy uwagę, czy kurtki zimowe męskie, które przeglądamy w sklepie mają odpowiednią długość. Najlepiej, jeśli będą nam sięgały za linię pasa i umożliwiały swobodne poruszanie się. Niezbędny jest również ciepły kaptur.

Do najbardziej klasycznych modeli kurtek zimowych należą kurtki pikowane, a także proste, zapinane na guziki płaszcze. Panowie najczęściej decydują się na stonowane, uniwersalne kolory: intensywną czerń, szary, granat oraz zgniłą zieleń. Panowie, którzy są bardziej aktywni, często decydują się na kurtki sportowe - świetnie sprawdzają się one także w trakcie uprawiania rozmaitych sportów zimowych.