Być może nie jedna z was zastanawiała się – spoglądając na paznokcie innych kobiet – jak udało im uzyskać tak ładny kształt i jakim sposobem udało się im „wyhodować” takie długie paznokcie. Cóż, zazwyczaj jest to kwestia nie natury, ale paznokci hybrydowych. Lakiery Semilac oraz inne typu preparaty tego typu, są najczęściej wybieranymi metodami stylizacji paznokcia. Dlaczego?

Co to są hybrydy i jak je nakładać?

Odpowiedź na to dlaczego hybrydy są tak popularne została po części uzyskana w pierwszym zdaniu tego artykułu. Paznokcie pomalowane lakierami hybrydowymi wyglądają bardzo estetycznie, są mocne, trwałe i błyszczące nawet do dwóch tygodni! Przez ten czas nie trzeba się martwić o odpryskujący lakier, czy zwykłe czynności domowe, które mogą zniszczyć dopiero co wykonany manicure i co najważniejsze – nie trzeba się przejmować uciążliwym i długim schnięciem tradycyjnych lakierów. Lakiery Semilac są bezpieczne dla płytki paznokcia, są trwałe, mają ładną paletę barw, a przy tym nie są drogie. Lakier hybrydowy od tradycyjnego różni przede wszystkim sposób utwardzania. Do tego pierwszego niezbędna jest lampa UV, dzięki której paznokcie z hybrydową warstwą są trwałe.

Jak się je nakłada?

Lakiery semilacLakiery Semilac wytrzymują do dwóch tygodni. Na samej płytce można je mieć dłużej, ale paznokieć rośnie, a tym samym wraz z nim przesuwa się warstwa lakieru, który tworzy nieestetyczne odrosty, dlatego najlepiej nakładanie nowej warstwy wykonywać co dwa tygodnie.

Kolejnym pytaniem jest gdzie chcemy robić paznokcie hybrydowe. Nie brakuje kosmetyczek, które nakładają hybrydy. Koszt takiego zabiegu waha się od kilkudziesięciu do 140 zł – w zależności od poziomu trudności. Lakier można nałożyć na płytkę paznokcia, bądź też za pomocą lakierów go nieco przedłużyć i nadać mu kształt, a także ubogacić go o dodatkowe zdobienia. Coraz więcej kobiet decyduje się na zakupienie potrzebnego sprzętu i wykonywanie manicure samodzielnie w domu. Najdroższa w tym zestawie jest niezbędna do takiej stylizacji paznokci lampa UV, potem lakiery Semilac, w których najpotrzebniejszy skład wchodzą kolory, top, baza, a także cleaner. Potrzebne będą jeszcze dwa rodzaje pilnika: papierowy i do polerowania, bezpyłowe płatki kosmetyczne, które nie będą zostawiać śladów na paznokciu. Przyda się także żel do skórek, który je zmiękcza.

Zabieg zaczyna się od oczyszczania paznokcia – nadawania mu kształtu, oczyszczania pilnikiem polerującym, usuwaniu skórek. Potem wszystkie przemywa się cleanerem, a potem można już nałożyć bezbarwną bazę, wybrany kolor – najlepiej dwukrotnie, a potem utwardzający top. Po każdym nałożeniu preparatu, dłoń umieszczamy w lampie UV. Proste. A daje niesamowite efekty, które wysmuklają dłoń i sprawiają, że z hybrydami wygląda estetycznie.